FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej zebrano odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znajdziesz tutaj informacji, której szukasz,
przejdź do zakładki kontakt i skontaktuj się z nami.

Meblebook nie jest sklepem internetowym. To platforma, dzięki której w jednym miejscu przejrzysz asortyment wielu popularnych w Polsce sklepów i prodecentów mebli. Porównasz także produkty i ich ceny oraz w prosty i precyzyjny sposób wyszukasz interesującą Cię produkt, którą następnie kupisz przechodząc do sklepu lub na stronę zewnętrznej firmy.

Nie, Meblebook nie posiada stacjonarnego sklepu, czy miejsca, w którym można przejrzeć asortyment. Platforma istnieje tylko w wersji online.

Meblebook pozwala Ci za pomocą jednego kliknięcia przejrzeć asortyment kilkunastu sklepów online, a dzięki rozbudowanej wyszukiwarce – w prosty sposób znaleźć interesującą Cię rzecz. Aby ją kupić wystarczy kliknąć we wskazanym miejscu i przejść do strony wybranego producenta.

Tak, jest taka możliwość. Możesz zarejestrować swoje się jako użytkownik i tworzyć swoją własną listę ulubionych produktów, które później będziesz mógł zakupić.

Na naszej stronie możesz przejrzeć i porównać oferty wielu sklepów i producentów. Jednak po dokonaniu decyzji na temat zakupu zostaniesz przeniesiona/ny na stronę wybraneego sklepu, który określa także rodzaje płatności. Wśród najpopularniejszych znajdziesz m.in. płatność kartą, płatność przy odbiorze, płatność przelewem czy blikiem. Meblebook nie pośredniczy/uczestniczy w tym procesie.

Za cały proces logistyczny odpowiada sklep lub marka, u której złożyłaś/łeś zamówienie. Wszystkie informacje na temat przesyłki otrzymasz mailowo od wybranego producenta. Meblebook nie pośredniczy w takiej czynności.

Zwroty i reklamacje każdorazowo opisane są w regulaminach dostępnych na stronach sklepów, których asortyment jest dostępny do wyszukania na Meblebook. Warto zapoznać się z tymi zasadami, ponieważ niektóre zapisy mogą nieznacznie różnić się od siebie. Zwrot towaru procedujesz ze sklepem u którego został zakupiony produkt – najłatwiej sprawdzając korespondencję mailową dotyczącą zamówienia. Meblebook nie pośredniczy/uczestniczy w tym procesie.

Zwrotu środków finansowych dokonuje sklep, u którego zakupy zostały sfinalizowane, według zasad obowiązujących w regulaminach dostępnych na ich stronach. Meblebook nie pośredniczy w takiej czynności.

Wszystkie pytania i sugestie związane z działalnością platformy prosimy kierować na adres mailowy: info@meblebook.pl.

 

Czasami, jednak bardzo rzadko, zdarza się taka sytuacja, że produkt zostanie wyprzedany w sklepie producenta i po przejściu z Meblebook, na którym był dostępny, otrzymasz informacje o braku jego dostępności. Dlaczego się tak dzieje? Stany magazynowe sklepów automatycznie konfigurują się ze stanami na Meblebook. Czasami jednak potrzebny jest dłuższy czas, aby takie informacje zostały zatwierdzone. Stąd pojawiają się sytuacje związane z brakiem produktu. Jednakże z zasady sklep daje Ci możliwość otrzymania powiadomienia w momencie kiedy produkt wróci do sklepu.

Jeśli wybrane przez Ciebie rzeczy pochodzą z jednego sklepu – to oczywiście płatność za nie zrealizujesz jednorazowo. Jeżeli każda rzecz pochodzi od innego dostawcy – płatności dokonasz osobno, w określony przez dany sklep sposób.