Salon – Inspiracje, pomysły i aranżacje wnętrz na 2021 rok

Jak stworzyć salon jak marzenie?

Salon idealny to dla każdej osoby zupełnie inna wizja. Niektórzy planują projekt salonu ze ścianą z cegieł, inni salonu z kominkiem, jeszcze innym marzy się przestronny salon z jadalnią. Co zatem znamienne, nie istnieje jeden słuszny wzór na aranżację salonu. Zdjęcia, jakie można obejrzeć w internecie czy w poradnikach wnętrzarskich lansują zazwyczaj najnowsze, najgorętsze trendy. Pamiętaj jednak, że moda to nie wszystko! Salon powinien być nie tylko piękny i stylowy, ale również funkcjonalny. Warto zatem weryfikować prezentowane pomysły na wystrój salonu i w sposób przemyślany dostosowywać je do realnego wnętrza. Może się bowiem okazać, że w przypadku Twojego małego salonu z aneksem, ciężkie meble kolonialne, w których rozkochani są styliści, będą zupełnie nietrafioną inwestycją. Meble i dodatki należy zawsze dobierać rozsądnie i myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej i domowników.

 

Jaki styl wnętrzarski do salonu wybrać?

Style wnętrzarskie należy dostosowywać przede wszystkim do swojego poczucia estetyki – nigdy nie do obowiązujących trendów. Warto bowiem pamiętać, że moda to niezwykle kapryśna dama, która przychodzi i odchodzi, zmieniając się tym samym niczym w kalejdoskopie. Pomysły na salon, powinny być zatem zgodne z Twoim gustem i upodobaniami. Jeśli jesteś romantyczną duszą, przyjrzyj się bliżej stylom tak jak prowansalski, shabby-chic czy francuski, jeśli kierujesz się w życiu prostotą, zaprzyjaźnij się ze stylem skandynawskim, nowoczesnym czy minimalistycznym. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie stylu eklektycznego. W eklektycznie urządzonym salonie łączy się ze sobą różne materiały, desenie, epoki. Urządzając salon eklektyczny, należy jednak pamiętać, że łączenie różnych trendów i elementów o rozmaitej estetyce, nie jest, wbrew pozorom, rzeczą łatwą. Aby umiejętnie dobrać właściwe proporcje, należy przede wszystkim użyć swojej intuicji i wyczucia smaku. Pomysłów na wystrój salonu w stylu eklektycznym, warto poszukać na platformie wirtualnej homebook.pl. Znajdziesz tu mnóstwo inspirujących zdjęć i wizualizacji, które, być może, będą dla Ciebie podpowiedzią, jak zaprojektować salon.

 

Gdzie znajdziesz pomysły i inspiracje, które pomogą Ci zaprojektować salon?

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak umeblować salon czy jak urządzić salon z jadalnią, koniecznie zajrzyj do periodyków wnętrzarskich oraz na specjalistyczne portale internetowe. Praktyczne pomysły na wystrój salonu znajdziesz m.in. na wirtualnej platformie homebook.pl. Czekają tutaj na Ciebie inspiracje, aranżacje salonu, zdjęcia, projekty, galerie zdjęć. Specjaliści wnętrzarscy podpowiedzą Ci co jest aktualnie na topie i podsuną niebanalne pomysły na wystrój salonu. Oprócz tego dowiesz się, jakie wybrać oświetlenie do salonu oraz w jaki sposób dopasować do salonowego wnętrza najmodniejsze dodatki. Możesz być pewien, że tego typu inspiracje, pomogą Ci w niedrogi i szybki sposób zaaranżować salon jak marzenie! Obojętnie czy preferujesz styl nowoczesny, skandynawski czy glamour.