Sypialnia – Inspiracje, pomysły i aranżacje wnętrz na 2021 rok

Sypialnia: aranżacja krok po kroku

Jaka aranżacja sypialni będzie najlepsza? Przede wszystkim mamy czuć się dobrze w tym pomieszczeniu. Dlatego wybieramy taki styl, który odpowiada naszym gustom oraz sprzyja relaksowi. Sypialnia powinna mieć wystrój stonowany, w łagodnych barwach. Warto zachować odpowiedni balans pomiędzy kolorami chłodnymi a ciepłymi. Każdy z odcieni ma inny wpływ na nastrój. W aranżacji sypialni powinny znaleźć się zarówno wygodne meble, jak i dodatki oraz dekoracje. Najważniejszym elementem wnętrza jest oczywiście wygodne łóżko. Równie istotny jest wybór odpowiedniej szafy do sypialni. Jeśli pomieszczenie pełni też funkcję garderoby, najlepiej zdecydować się na szafę do zabudowy. Część frontów (lub nawet wszystkie) dobrze jest pokryć lustrami. Zwłaszcza mała sypialnia doceni takie rozwiązanie – wyda się większa i jaśniejsza. Miłośnicy tradycyjnego designu mogą się skusić na klasyczną szafę na nóżkach. Najlepsza będzie trzydrzwiowa z lustrem na środkowym skrzydle.

Inne przydatne meble do sypialni to szafka nocna, nieduża komoda, a także toaletka, która przydaje się podczas robienia makijażu (tym bardziej że kosmetyków do tego nie należy przechowywać w łazience – ze względu na duże wahania temperatur i wilgotność). Toaletkę można skomponować samodzielnie – wystarczy do tego lekka optycznie konsolka, na której umieścimy małe lustro stojące.

Sypialnia z szafą oraz sypialnia z toaletką to rozwiązania praktyczne i urokliwe, cenne zwłaszcza w małych mieszkaniach. Jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu dostępnego miejsca, dobrze sprawdzą się też skrzynie, kufry i walizki do przechowywania drobiazgów i pościeli. To przy okazji ciekawe, klimatyczne dekoracje do sypialni. A jakie inne ozdoby warto mieć? Kilka zdjęć, które przed snem będą przypominać miłe chwile spędzane z ukochanymi osobami. Dobrze sprawdzą się również obrazy do sypialni. Prawdziwą furorę robią akwarele oraz grafiki inspirowane wodnymi kolorami, typowymi dla tej techniki (tzw. watercolors). Drobiazgów nie powinno być jednak za dużo, by nie powstawało wrażenie nieładu.