Gabinet/Pokój dzienny

Wyświetlanie 1–32 z 61 wyników

Sort by:
  • 1
  • 2

Jakie wybrać meble do biura?

Wiele osób obecnie potrzebuje pracować zdalnie w zaciszu własnego domu. Aby taka praca była efektywna, warto przygotować sobie odpowiednie miejsce do jej wykonywania.

 

Jak stworzyć kącik do pracy?

W idealnej sytuacji są te osoby, które mogą przeznaczyć osobny pokój do pracy. Niestety większość z nas nie ma takiej możliwości ale i w tej sytuacji można wyznaczyć sobie specjalny kącik do pracy. Szukając odpowiedniego miejsca warto zwrócić uwagę na to, aby było tam naturalne oświetlenie. Jeśli kącik będzie blisko okna pamiętajmy o tym, żeby nie ustawiać biurka w taki sposób, że słońce będzie nas oślepiało przy pracy. Nasz kącik biurowy warto choćby w sposób symboliczny oddzielić od reszty mieszkania. Może to być ustawienie parawanu, zrobienie zasłony czy lekkiej ścianki z kartongipsu albo ścianki z luksferów. Podstawowe sprzęty jakie powinny znaleźć się w miejscu do pracy zdalnej to przede wszystkim duże biurko, ergonomiczny fotel, oświetlenie, półka na dokumenty. Niezbędny będzie także sprzęt biurowy taki jak komputer i drukarka. O wygodzie naszej pracy zdecyduje dostępność wolnego blatu roboczego i wygodny obrotowy fotel. Oprócz tego warto to miejsce zorganizować tak, żeby bez konieczności wstawania z fotela można było odkładać niektóre dokumenty. Dobrze jest więc w pobliżu zawiesić chociaż jedną półkę. Można też ustawić zamykaną szafkę na dokumenty. Dobrym rozwiązaniem jest także zawieszenie sobie w pobliżu biurka tablicy magnetycznej albo korkowej. Na takiej tablicy możemy umieszczać wszelkie przydatne informacje.

Jakie artykuły biurowe przydadzą nam się do pracy?

Aby móc efektywnie pracować w domu warto przygotować sobie niezbędne artykuły biurowe oraz zadbać o porządek w miejscu pracy. Jeśli korzystamy z szuflad powinniśmy sobie w środku ustawić specjalne segregatory, gdzie każdy artykuł biurowy będzie ułożony oddzielnie. Typowe przybory biurowe jakich będziemy używać to: długopisy, ołówki, flamastry, linijki, temperówki, gumki do ścierania. Oprócz tego przydadzą nam się zakreślacze, taśma klejąca i zszywacz. Żadne domowe biuro nie odbędzie się także bez kalkulatora. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w wygodne segregatory na dokumenty oraz teczki. Odwiedzając dobry sklep papierniczy możemy kupić także nożyczki, korektor, kleje, zszywki, spinacze, notesy i karteczki samoprzylepne. Niektórym osobom mogą przydać się także bloki techniczne, papier wizytówkowy, koperty czy druki firmowe. Wybór artykułów biurowych jest dzisiaj duży, ważne jest natomiast to, aby te najpotrzebniejsze zawsze mieć pod ręką.