Stoły

Wyświetlanie 1–32 z 127 wyników

Sort by:

Stoły do jadalni

Stół to najważniejszy mebel w domu. Jest potrzebny na co dzień i od święta. To przy nim gromadzi się cała rodzina i spotykają się znajomi. Przy jego zakupie powinniśmy zastanowić się dobrze i wybrać ten najodpowiedniejszy. Jeśli często organizujemy spotkania musimy pamiętać aby dobrać odpowiednią wielkość mebla tak aby każdy miał przy nim odpowiednią ilość miejsca. Po środku powinny się również zmieścić półmiski, serwetki i inne naczynia. Taki stół musi mieć przynajmniej 100 cm szerokości i przynajmniej 75 cm wysokości. Nie każde pomieszczenie jest na tyle przestronne aby pomieścić tak duży mebel. Warto wtedy pomyśleć o stole rozkładanym, który na co dzień nie zajmie dużo miejsca a w przed przybyciem gości podwoi swoją wielkość. W sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziemy ogromny wybór stołów. Prostokątne, kwadratowe, owalne i okrągłe, w różnych kolorach i stylach. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Prostokątny czy kwadratowy na co dzień można dosunąć do ściany aby zajmował mniej miejsca. Poza tym w razie konieczności można dostawić do niego drugi i zyskać dodatkowy blat. Stoły owalne i okrągłe najbardziej pasują do dużych pomieszczeń, ponieważ powinny stać po środku. Również mogą się rozkładać ale nie stosuje się już do nich dostawek. Ważne jest również odpowiednie ustawienia stołu. Ulokowany w pobliżu okna zapewni ładny widok podczas posiłku ale jednocześnie zablokuje dojście do okna. Zakup stołu to jednak ważna decyzja i powinna być dokładnie przemyślana.

Jaki stół wybrać dla dużej rodziny?

Wystrój salonu lub jadalni nie stanie się kompletny, jeśli nie zwieńczymy go wyborem odpowiedniego stołu. To bardzo istotne zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy zamiar przy nim jadać rodzinne posiłki i zależy nam na komforcie wszystkich członków rodziny. W kilkuosobowych rodzinach raczej nie sprawdzą się w tym celu wąskie, minimalistyczne stoliki. Tego typu meble być może dobrze komponują się z wystrojem, jednak nie będą w stanie podołać swojej podstawowej funkcji.

Stół do jadalni dla dużej rodziny powinien mieć na tyle szeroki blat, by bez problemu pomieścić wszystkie naczynia stołowe, a także zastawę przynależną każdemu biesiadnikowi. Jednak umieszczenie tak potężnego mebla w przestrzeni pokoju może ją całkowicie przytłoczyć, zaburzając harmonię aranżacji. To rozwiązanie nie sprawdzi się też w domach, w których nie przewidziano osobno wydzielonej jadalni, a posiłki jada się na ogół w salonie.

Stół do salonu w żadnym wypadku nie może wypełniać całego pomieszczenia, dlatego dobrym wyjściem będzie tutaj praktyczny stół składany. Produkowane obecnie stoły składane to solidne, estetyczne meble, które w niczym nie przypominają swoich niestabilnych poprzedników. Zakup takiego stołu do salonu stanowi dobry kompromis pomiędzy potrzebami wszystkich członków rodziny a pragnieniem zachowania określonego stylu we wnętrzu.