Łóżka/Stelaże

Wyświetlanie 1–32 z 124 wyników

Sort by:

Łóżko do sypialni

Centralnym miejscem w każdej sypialni jest po prostu łóżko. Często to ono decyduje o rozstawieniu innych elementów meblarskich i jest punktem skupiającym na sobie największą uwagę. Każdy człowiek na co dzień docenia jego funkcjonalność. Łóżko do sypialni nie jest przecież wyłącznie miejscem do spania. Pełni też wiele innych funkcji, ponieważ często staje się po prostu jedną z przestrzeni do relaksacji, na której można sobie uciąć krótką drzemkę po pracy lub wypocząć w pozycji półsiedzącej z książką. Łóżka nie zastąpi ani kanapa, ani żaden tapczan. Jest to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia sypialni. Aby jednak dobrze odnalazł się w tej roli, musi być zarazem wygodny, jak i atrakcyjny pod względem wizualnym.

Wszystkie meble do sypialni powinny być przemyślanie. Żaden z nich nie może znaleźć się w pomieszczeniu z przypadku. W przypadku łóżka kluczowym parametrem okazuje się jego wielkość. Na pewno nie może być ono zbyt małe. Jego szerokość powinna wynosić przynajmniej 90 cm w przypadku łóżka jednoosobowego i 160 cm w przypadku łóżka dwuosobowego. W większych i przestronnych sypialniach bardzo dobrze prezentują się duże meble. Często takie łóżka od razu są też wyposażone w komfortowe materace. Sam materac też należy odpowiednio dobrać. Musi być on dopasowany do wagi i wzrostu osób, które będą na nim najczęściej leżeć.

Teraz największą popularnością cieszą się te najnowocześniejsze meble do sypialni. Wśród nich występują głównie łóżka o jasnym zabarwieniu – przeważnie są po prostu białe, ale bywają również i beżowe bądź kremowe. Dzięki tego rodzaju elementom można uzyskać lepszy wygląd wnętrza, gdyż za sprawą jasnych kolorów staje się no bardziej przestronne. Dobra prezencja pomaga natomiast w wypoczynku. W tak zaaranżowanej sypialni po prostu chce się przebywać.

Jak wybrać łóżko do sypialni?

Przeciętny człowiek przeznacza na sen jakąś jedną trzecią swojego życia. To dużo, dlatego nic dziwnego w tym, że każdy chce, by ten sen był jak najbardziej jakościowy. Liczy się jego długość, ale też i ogólny przebieg, o którym decydują warunki otoczenia, temperatura powietrza czy nawet aranżacja wnętrza, a zwłaszcza jej jeden element – łóżko do sypialni. To ten mebel bardzo często decyduje o tym, czy nocny wypoczynek będzie jakościowy czy nie. Oto kilka rad, które warto wykorzystać w trakcie poszukiwań łóżka idealnego.

Łóżko powinno mieć odpowiednie dla niego wymiary. Wyznaczono już zresztą kilka takich standardowych rozmiarów, które zawsze dobrze się sprawdzą. W przypadku łóżka jednoosobowego można zdecydować się chociażby na to o długości 2000 cm i szerokości 80 cm. Większe osoby mogą też pomyśleć o nieco szerszej powierzchni do spania. Nawet w przypadku łóżek jednoosobowych jej szerokość potrafi wynieść ponad 100 cm.

Meble do sypialni muszą też być właściwie wykonane. Każdy oczywiście ma swój gust i każdemu może spodobać się coś zupełnie innego, ale akurat jakość wykonania można spokojnie ocenić obiektywnie. Wystarczy spojrzeć na łóżko do sypialni z bliska i zobaczyć dosłownie każdy jego detal. Ważny jest nawet typ obicia Dobrze wykonane łóżko powinno już na pierwszy rzut oka wyglądać na porządne i estetyczne. Nic nie może w nim zaburzać jego prezencji. Takie meble opłaca się kupować.

A gdy łóżko do sypialni zostanie już wybrane, przyjdzie pora na to, by pomyśleć o kolejnych, równie ważnych elementach pomieszczenia. Część z nich także będzie mieć wyraźny wpływ na jakość snu i wypoczynku. Łóżko samo w sobie nikomu nie wystarczy, bo trzeba jeszcze ułożyć na nim porządny materac i wyposażyć je w miłą i komfortową pościel.

Stelaże do łóżka. Jakie wybrać?

Dobre i wygodne łóżko to podstawa jakości i komfortu Twojego snu. Stelaże do łóżka to bardzo niedocenione elementy. Każdemu z nas wydaje się, że stelaż to tylko zwykły konstrukcyjny element, dzięki któremu nasze łóżko staje się solidne i wytrzymałe. Jednakże oprócz tej funkcji, to jaki rodzaj stelaża wybierzemy może mieć niebagatelny wpływ na nasze zdrowie.

Stelaże do łóżka zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, a co za tym idzie zwiększają higieniczność materaca, która przyczynia się do przedłużenia jego użytkowania. Co jest ważne przy zakupie stelaża? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany.
Solidny i wytrzymały stelaż to podstawa, dlatego też klienci wybierają w znaczniej większości stelaże do łóżka z drewna. Najlepiej jeżeli jest to drewno sosnowe lub bukowe.

Inna rzecz to kwestia regulacji stelaża. Stelaż do łóżka regulowany będzie miał niewątpliwą przewagę nad innymi. Będzie szczególnie pomocny dla osób zmagających się z schorzeniami kręgosłupa.