Materace

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Sort by:

Materac do łóżka

Sypialnia powinna być tym najbardziej komfortowym i najwygodniejszym miejscem w całym domu. To w niej większość ludzi odpoczywa. Nie tylko śpi, ale też często relaksuje się na łóżku przy akompaniamencie grającej muzyki, ulubionych książkach czy włączonym telewizorze. Jeżeli sypialnia nie zapewnia odpowiednich warunków do wypoczynku, warto pomyśleć o tym, co można by takiego w niej zrobić, aby to zmienić. Być może nowy materac do spania pozwoli utworzyć w niej naprawdę komfortową przestrzeń do relaksu. Wbrew pozorom typ materaca zawsze bezpośrednio przekłada się na ogólną jakość wypoczynku i jakość samego snu.

A każdy chciałby przecież budzić się wypoczęty i gotowy do stawienia czoła czekającym na niego obowiązkom i wyzwaniom. Niestety – ludzie śpią coraz krócej. Rzadko kiedy pozwalają sobie na spędzenie ośmiu czy nawet siedmiu godzin w łóżku. Długość przeciętnego snu została skrócona do 5-6 godzin, jednakże jak się okazuje, nawet w tym czasie można się zregenerować i naładować nową energią. Pomagają w tym materace do spania. Ale oczywiście nie tylko one są istotnymi elementami sypialni. Znaczenie ma również łóżko, ale także i pościel czy ogólna aranżacja całego pomieszczenia. Sypialnia powinna być miejscem przytulnym, spokojnym i estetycznym. Musi panować w niej porządek, który zbawiennie i kojąco zadziała na umysł. W tym pomieszczeniu najlepiej wystrzegać się przesadnie nasyconych i intensywnych kolorów, bogato zdobionych dodatków i wszelkich zbędnych oraz niepotrzebnych elementów. Minimalistyczne sypialnie zdecydowanie najbardziej sprzyjają wypoczynkowi. Każdy powinien poczuć się w nich dobrze i komfortowo.

Wracając do samych materacy, akurat są to takie produkty, za które warto zapłacić nieco więcej. Można świetnie się wyspać nawet na tanim łóżku, ale nikt nie zdoła tego zrobić na tanim materacu. Jest to absolutnie najważniejszy element miejsca do spania. Materac powinien mieć zatem jak najwyższą jakość.

Rodzaje materacy do łóżka

Materac do łóżka odgrywa bardzo ważną rolę, to właśnie od niego zależy komfort snu. Dziś dokładnie przyjrzymy się poszczególnym rodzajom materacy, a także opiszemy ich wady i zalety. Dzięki temu będziemy mogli wybrać odpowiedni materac.
Rodzaje materaców

Pierwszym rodzajem materaców są materace sprężynowe. Materace tego typu zbudowane są z specjalnych połączonych sprężyn, które uginają się pod ciężarem ciała. Drugim rodzajem materacy są materace kieszeniowe, które posiadają sprężyny w specjalnych kieszeniach, dzięki czemu jest on bardzo elastyczny. Trzecim rodzajem są materace lateksowe, które są bardzo elastyczne, idealnie dopasowują się do ciała i nie odkształca się. Godny uwagi jest również materac piankowy wysokoplastyczny. Tutaj do wyboru mamy dwa rodzaje pianek, które zostały zastosowane w materacach – pianka termoelastyczna lub pianka wysokoelastyczna.
Jak widać jest kilka rodzajów materacy do łóżka. Przed zakupem wybranego materaca warto o poradę zapytać sprzedawcę. Dzięki temu dobierzemy go odpowiednio do swoich zapotrzebowań.

Zalety i wady materacy kieszeniowych

Można powiedzieć, że kieszeniowy materac do spania jest swego rodzaju nowoczesną odmianą klasycznego materaca sprężynowego. To po prostu jego bardziej zaawansowany i innowacyjny model. Konstrukcja tworzona jest z klasycznych sprężyn, jednakże kluczowe jest to, że umieszcza się je w specjalnych kieszonkach wykonywanych z cienkich tkanin. To sprawia, że praca jednej sprężyny nie doprowadza do ruchu innej sprężyny. Wszystkie części składające się na wnętrze materaca działają totalnie niezależnie od siebie. Jest to bardzo ważna własność dla osób, które szukają materaców dwuosobowych, planując umieścić je na łożu małżeńskim. W przypadku zastosowania materaca kieszeniowego nie ma takiej opcji, aby zmiana pozycji jednej osoby wybudziła tę drugą. Nie będzie ona odczuwać bowiem ruchu swojego partnera. A przy tym ta specjalistyczna budowa obu osobom zagwarantuje komfort podczas snu, generowany przez tworzenie licznych punktów podparcia dla wszystkich partii ciała.

Największą zaletą materacy kieszeniowych jest ich świetna elastyczność. Każdy kieszeniowy materac do spania będzie sam dopasowywać się do kształtu ciała położonej na nim osoby. Ugnie się w tych miejscach, w których sylwetka wywoła większy nacisk. Wręcz otuli ciało leżącej osoby i w ten sposób idealnie przygotuje je do snu. Materace kieszeniowe dbają też o zdrowie kręgosłupa. Zapewniają mu idealne podparcie, dzięki czemu znakomicie sprawdzają się u osób zmagających się ze skoliozą czy innymi problemami związanymi z nieprawidłową postawą bądź skrzywieniami ciała. Dzięki wspominanej już wyżej budowie kieszeniowe konstrukcje są też niemalże jedynym dobrym wyborem dla par. Z tego względu przeważnie umieszcza się je na łożach podwójnych. Mogą być stosowane nawet przez te pary, u których występuje spora różnica w wadze.

Czy kieszeniowy materac do spania ma więc jakąkolwiek wadę? Niestety tak, bo w jego przypadku jest nią cena. Kieszeniowe modele kosztują znacznie więcej niżeli tradycyjne materace sprężynowe.