Szafki nocne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 22

Sort by:

Szafki nocne i stoliki nocne do sypialni

Polska jest krajem, w którym branża meblarska funkcjonuje bardzo prężnie. To m.in. z tego powodu klienci mają możliwość zakupienia wysokojakościowych elementów wyposażenia mieszkania. Jeśli szuka się mebli do sypialni, warto zwrócić uwagę nie tylko na szafę czy ramę łóżka. Szafka nocna jest równie praktycznym elementem. Przede wszystkim dlatego, że można na niej postawić lampkę nocną do czytania czy ramkę ze zdjęciami ukochanych członków rodziny. Niektóre modele zostały wyposażone w szuflady, w których można przechowywać potrzebne rzeczy takie jak chusteczki higieniczne, książki czy telefon komórkowy. Taki stolik nocny nie zajmuje dużo miejsca, a z pewnością będzie używany przez domowników każdego dnia. Bez problemu znajdzie się model pasujący do mebli, wykonany z litego drewna czy sklejki. Kupno takiego przedmiotu to inwestycja na lata użytkowania, dlatego nie warto odkładać decyzji o jego zakupie. Opłaca się kupić meble od sprawdzonego producenta, który funkcjonuje na rynku od wielu lat.

 

Jak wybrać szafkę nocną do sypialni?

Kompletując meble do sypialni i starając się wypełnić nimi wnętrze pokoju, musimy myśleć przyszłościowo. Nawet jeśli na ten moment wydaje się nam, że dodatkowa szafka nie jest nam do niczego potrzebna, później może się to zmienić, dlatego lepiej od razu po nią sięgnąć. Jeżeli tego nie uczynimy, potem może się okazać, że szafka z wybranego przez nas kompletu nie jest już dostępna. Będziemy musieli szukać dla niej jakiejś alternatywy. A wiążę się to z ryzykiem, że sięgniemy po mebel, który nie do końca dobrze zgra się z aranżacją sypialni i tylko zaburzy lub zniekształci jej wygląd.

Szafka nocna stworzy natomiast parę idealną z wygodnym dużym łóżkiem. Jeżeli mamy łóżko dwuosobowe, od razu sięgnijmy po jej dwa identyczne modele. Ustawmy je po obu stronach łóżka. Zarówno my, jak i nasz partner będziemy potrzebować tej dodatkowej przestrzeni do odkładania różnych rzeczy. A w trakcie nocnego lub wieczornego wypoczynku nieraz chcemy mieć pod ręką różne drobiazgi, takie jak kubek z herbatą, wodę, książkę czy krem do rąk. Na szafkę nocną odłożymy również okulary, gdy skończymy już czytać i położymy na niej biżuterię, jeżeli zapomnimy ją ściągnąć przed położeniem się do łóżka. Te niepozorne i dość niewielkie w rozmiarze stoliki pięknie uzupełnią też każdą aranżację sypialni. Musimy tylko je do niej dopasować. A nie będzie to jakoś szczególnie trudne.

Najprostsza i najzwyklejsza szafka nocna to koszt niecałych stu złotych. Już za dwieście złotych możemy więc uzyskać dwa takie stoliczki, które pięknie i funkcjonalnie doposażą naszą sypialnię. Nie rezygnujmy z tej opcji. Od razu wybierzmy wszystkie meble do sypialni, których będziemy potrzebować później w życiu codziennym. Szafka też na pewno nam się przyda. Wiele razy się o tym jeszcze przekonamy.

 

Rodzaje szafek nocnych

Szafki nocne, nazywane też stolikami nocnymi, rzadko kiedy jakoś specjalnie przyciągają naszą uwagę. Nieraz uznajemy je za elementy nieco zbędne. Czasami kupujemy je tylko dlatego, że należą one do kompletu, na który wcześniej się zdecydowaliśmy, a chcemy, by wyglądał on u nas dokładnie tak samo jak w katalogu. Nie doceniamy ani wyglądu, ani praktyczności tych małych szafeczek. Dopiero w momencie, w którym sami byśmy się ich pozbyli, odkrylibyśmy, jak wiele nam one zapewniały.

W żadnym wypadku nie rezygnujmy więc z zakupu nocnych szafek, dzięki którym nasz odpoczynek przenosi się na inny poziom. Gdzie bowiem odkładamy książkę, gdy skończymy ją czytać? Gdzie kładziemy kubek z gorącą kawą lub herbatą, aby móc ją sobie popijać podczas oglądania telewizji na łóżku? Meble do sypialni nie są bzdurnymi dekoracjami, a bardzo praktycznymi elementami, które wykorzystujemy na co dzień. Szafki także służą nam do wielu rzeczy. Układamy na nich książki, gazety i naczynia z napojami oraz przekąskami. Niektóre szafki nocne wyposażone są nawet w dodatkowe zamykane szuflady lub zawierają w swojej dolnej części dodatkowy blat. Tam możemy trzymać rzeczy, które zawsze chcemy mieć na łóżku pod ręką. Mogą to być chociażby różnego rodzaju czasopisma, jak i płyty z filmami bądź piloty do telewizora czy konsoli.

To, na jakie meble do sypialni powinniśmy się zdecydować, zależy tylko i wyłącznie od naszych oczekiwań. Jeżeli potrzebujemy jedynie niewielkiego blatu, na którym będziemy mogli ustawić kubek i książkę, wybierzmy prosty model szafki nocnej, która nie zajmie wiele miejsca w sypialni. Zawsze możemy jednak spojrzeć również na te bardziej funkcjonalne i urozmaicone meble. Wiele z szafek nocnych posiada bowiem dodatkowe szuflady i półki.