Ławy i stoliki

Wyświetlanie 1–32 z 187 wyników

Sort by:

Stoliki kawowe i ławy

Wieczorny relaks zaczyna się, kiedy w domu można spokojnie zasiąść na miękkiej kanapie z kubkiem gorącej herbaty lub kawy w dłoni. Zapach ulubionego napoju koi zmysły, a smak poprawia nastrój i pozwala przygotować się na kolejny, pełen wyzwań, dzień.
Stolik kawowy z dębowego drewna stworzony został właśnie dla takich chwil: aby nic nie zakłóciło przyjemności, nie zmuszało do wstawania i szukania miejsca, w którym postawimy pusty kubek. Bo przecież jest ono tuż obok: na stoliku przy kanapie.

Stolik kawowy z dębowego drewna, który z powodzeniem sprawdzi się w każdym wnętrzu. Jego prosty design będzie idealnym dopełnieniem salonu urządzonego zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu. Neutralna kolorystyka wpływa uspakajająco na zmysły i pozwala w pełni skupić się na wypoczynku i relaksie. Drewno dębowe jest wytrzymałe – stolik kawowy nie rysuje się. Z powodzeniem można stawiać na nim naczynia i kubki zarówno pełne ciepłych, jak i zimnych produktów: napojów, sosów czy zup. Stolik kawowy idealny do każdego wnętrza – również wnętrza Twojego domu!

 

Jaki stolik kawowy wybrać do salonu?

W pokojach salonowych bardzo ważną przestrzenią jest strefa relaksu. To w jej obrębie można odpocząć, wyluzować się i naładować energetycznie, by spokojnie przeżyć kolejne dni. To tutaj domownicy oddają się swoim ulubionym czynnościom – czytaniu książek i gazet, oglądaniu telewizji oraz zwykłym rozmowom z rodziną bądź przyjaciółmi. Samą strefę relaksu tworzą natomiast rozmaite elementy, a w tym przede wszystkim meble. Muszą być do niej idealnie dopasowane. Z tego powodu warto przemyśleć nawet wybór stolika kawowego i zastanowić się, czy lepszy będzie ten kwadratowy, czy jednak ten okrągły.

O tym, jaki stolik sprawdzi się w konkretnym pomieszczeniu salonowym, zadecydują inne elementy wyposażenia. Prawdopodobnie w strefie relaksu ustawiono już jakieś meble. Być może pojawiła się w niej sofa albo długa kanapa, przy której trzeba ustawić jeszcze pewien blat, by odkładać na nim gazety, książki oraz napoje i przekąski. Warto tutaj trzymać się pewnych ustalonych zasad. Pierwsza z nich mówi o tym, że do podłużnych kanap pasują prostokątne stoliki. Te dwa elementy meblarskie tworzą architektoniczną symbiozę i pięknie się uzupełniają. Równie dobrze przy podłużnej kanapie mógłby sprawdzić się stolik kwadratowy. Jako że jednak nie zapewnia on aż tak dużej powierzchni roboczej, w jego przypadku wypadałoby zastosować dwa identyczne stoliki i ustawić je tuż obok siebie.

A co z blatami okrągłymi? Wielu osobom to właśnie one podobają się najbardziej. Stolik kawowy o obłych kształtach jest delikatny w swoim wyglądzie i dzięki temu bardzo urokliwy. Nie zawiera ostrych rantów i nie ma żadnych kanciastych elementów. Jego linie są gładkie, dlatego takie stoliki mogą być spokojnie użytkowane przez wszystkich, nawet bardzo małe dzieci. Okrągła forma bywa jednak w pewnych kwestiach problematyczna. Sprawia, że zwykle jej blat nie jest w pełni wykorzystywany, a to wiąże się ze stratą cennego miejsca. Tak naprawdę tego rodzaju stoliki sprawdzają się głównie w malutkich pomieszczeniach. Jeżeli więc ktoś szuka czegoś do dużego salonu, powinien wybrać raczej klasyczne meble o prostokątnej formie.