Narożniki

Wyświetlanie 1–32 z 281 wyników

Sort by:

Narożniki rozkładane: dlaczego warto na nie postawić?

Rozkładane narożniki mają wielu zwolenników, co też dziwić nie powinno. Takie meble to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wygodę oraz elastyczność. Takie narożniki świetnie sprawdzą się w pokojach, które służą jako miejsce pracy i sypialnia jednocześnie, choć najlepszym wnętrzem na takie meble jest salon. Jakie są największe zalety rozkładanych narożników?

Istnieje wiele czynników, dzięki którym narożniki rozkładane zyskały tak wielkie uznanie w oczach wielu miłośników pięknych wnętrz. Są to funkcjonalne meble, dzięki którym możemy zyskać sporo miejsca do siedzenia w ciągu dnia, co okazuje się wyjątkowo ważną sprawą w trakcie rodzinnych spotkań. Rozkładane narożniki mogą być też z powodzeniem wykorzystywane jako dodatkowe miejsce do spania, dzięki czemu w razie konieczności możemy przekształcić swój salon w sypialnię dla gości. Rozkładane łóżka to również praktyczne pojemniki na pościel oraz ciekawe wzornictwo, dzięki czemu nasz salon może nabrać ciekawego charakteru. A że wybór narożników jest coraz szerszy, każdy z nas znajdzie dla siebie taki mebel, jaki będzie odpowiadał jego indywidualnym preferencjom. Narożniki nowoczesne, zadziwiające lekkością i prosta formą, tradycyjne narożniki z dekoracyjnymi oparciami – oto wybrane rozwiązania, z jakich możemy skorzystać podczas urządzania salonu.

Jaką wielkość powinien mieć narożnik do salonu?

Wybierając meble – niezależnie już od tego, jakie one są – zawsze patrzymy na ich rozmiar. To nim się kierujemy. Wiemy, jak duży mebel zmieściłby się w tym konkretnym pomieszczeniu, a jakiego nie zdołalibyśmy w nim ustawić. Rozmiar w tym przypadku ma ogromne znaczenie. Kierujmy się nim także wtedy, gdy postanowimy zakupić nowy narożnik do salonu. Nie może być on zbyt duży, ale jednocześnie musi nam zapewniać na tyle dużo przestrzeni, abyśmy zdołali wygodnie się na nim rozłożyć. I my, i pozostali domownicy, i ewentualni goście.

Narożnik jest akurat tym typem mebla, którego głównym zadaniem jest zapewnianie nam odpowiedniego komfortu. Chcemy czuć się na nim wygodnie. Musimy zatem dopasować jego wielkość do ilości osób, która przeważnie będzie na nim przesiadywać. A skoro kupujemy narożnik, najprawdopodobniej nie mieszkamy sami. Narożnik będzie więc służyć nie tylko nam, ale też całej naszej rodzinie. Nierzadko też przyjmiemy na nim gości, którzy chętnie rozłożą się na wygodnych poduchach. Tak naprawdę duże narożniki okazują się być najpraktyczniejsze. Jeśli tylko pomieścimy je w salonie, koniecznie zdecydujmy się na produkt z tego grona.

Wcześniej też, jeszcze zanim odwiedzimy salony meblarskie, wymierzmy dokładnie to miejsce, w którym zagości nasz nowy narożnik do salonu. Sprawdźmy, jaką powinien mieć on długość i szerokość. Wyznaczony pomiary zapiszmy sobie na kartce lub w telefonie i zabierzmy je ze sobą do sklepu. Tym sposobem zdecydowanie ułatwimy sobie zakupy. Od razu będziemy mogli wykluczyć liczne meble, które nie będą zgrywać się z wymiarami zapisanymi na kartce.

Kierujmy się także ogólnym rozmiarem naszego salonu. Jeżeli nie jest on zbyt duży, uważajmy na przesadnie obszerne i potężne meble, które mogą przytłoczyć przestrzeń i sprawić, że metraż wyda się jeszcze mniejszy niż w rzeczywistości. Duży narożnik pasuje wyłącznie do dużego pokoju dziennego. A jeśli póki co żyjemy w kawalerce, raczej powinniśmy zwrócić uwagę na sofy bądź kanapy niżeli narożniki.

Z jakiego materiału powinien być wykonany narożnik?

Na jakość narożnika spory wpływ będzie mieć jego obicie. Jest to jeden z ważniejszych elementów tego mebla, który koniecznie musi być wykonany z wysokojakościowego i porządnego materiału. Tkanina obicia zadecyduje o tym, jak trwały będzie narożnik do salonu i jak szybko trzeba go będzie wymienić na coś nowego lub przynajmniej naprawić. A lepiej od razu inwestować w porządne meble, niżeli co kilka lat zastępować je nowymi. Jest to bardziej opłacalne także i pod względem finansowym. Dobre obicie musi więc trochę kosztować.

Najwyższej klasy narożniki będą zawierać wykończenie o kilku kluczowych cechach. Pierwsza z nich tyczy się koloru obicia. Porządny materiał zawsze utrzymuje swoją pierwotną barwę przez bardzo długi czas. Nic nie jest w stanie tego zmienić – nawet intensywna i codzienna eksploatacja. Materiał zachowuje też nadaną mu strukturę, a to oznacza, że wraz z upływem czasu nie zaczyna się mechacić, nie pęka i nigdzie się nie pruje. Porządny narożnik do salonu nawet po pięciu latach może wyglądać dokładnie tak samo, jak na samym początku. Jego powierzchnia w żadnym miejscu nie zostanie przetarta. Wciąż można będzie go uznać za mebel o idealnym wyglądzie i doskonałej jakości.

A co jeszcze? Dobre meble muszą być też komfortowe w użytku. A nie chodzi tu wyłącznie o to, że na dobrym narożniku człowiek zdoła się wygodnie rozsiąść i odpocząć. Jakościowe meble nie sprawiają też trudności podczas czyszczenia. Łatwo się je myje i nie trzeba zajmować się tą czynnością zbyt często, gdyż zastosowane w nich materiały nie chłoną brudu – wystarczy je czasem przetrzeć, aby pozbyć się ewentualnego kurzu lub innych zanieczyszczeń. Atrakcyjny narożnik dobrze zaprezentuje się i zupełnie solo, i w połączeniu z różnymi dodatkami. Można zarzucić na niego koc lub kapę, aby nieco zabawić się jego wizerunkiem.

Narożnik do salonu absolutnie nie jest tym typem mebla, który kupuje się z myślą wyłącznie o jednym sezonie. Na pewno będzie on eksploatowany latami, dlatego nie może tracić swojej wartości wraz z upływem czasu.

Ile kosztuje narożnik do salonu?

Na zakupach cena często ma dla nas pierwszorzędne znaczenie. Zawsze zwracamy na nią uwagę. Kupując narożnik, też się z nią liczymy, bo przecież nie chcemy przeznaczać na ten jeden jedyny mebel kilku swoich wypłat, a i do tego nieraz dochodzi. Cena wciąż jest dla nas kluczowym i najważniejszym kryterium wyboru. I choć w teorii nie powinniśmy się nią kierować, skoro nie jesteśmy w stanie tego robić, dowiedzmy się przynajmniej, ile musimy zapłacić, jeżeli chcemy wejść w posiadanie porządnego i jakościowego narożnika.

Ceny tych mebli są skrajnie różne – zaczynają się już od pięciuset złotych, a kończą na kwotach pięciocyfrowych. Dwa niemalże identycznie wyglądające narożniki mogą mieć zupełnie inne ceny, bo wynikają one głównie z jakości zastosowanych w nich materiału oraz zależą od producenta. Znane marki na ogół mają droższe produkty. Z kolei ceny mebli wytwarzanych przez firmy zupełnie nikomu nieznane potrafią być jeszcze wyższe, dlatego na nie też musimy uważać. Celujmy raczej w meble ze średniej półki. Nie mogą być one ani za mało, ani za bardzo popularne.

Kategorycznie uważajmy jednak na zbyt tanie produkty. Narożnik do salonu za dwieście czy trzysta złotych z całą pewnością nie będzie dobrym wyborem, zwłaszcza jeśli na coś takiego natkniemy się w normalnym sklepie bądź salonie. Za niską ceną zwykle kryje się bardzo niska jakość. Nie da się bowiem stworzyć porządnego mebla za mniej niż tysiąc złotych – a pamiętajmy, że w tej kwocie kryje się jeszcze marża sklepu i samego producenta. Zakup tanich rzeczy wcale nie będzie nam się też opłacać. Istnieje nawet takie powiedzenie, które mówi o tym, że tylko bogatych stać na kupowanie tanich towarów.

Jeżeli raz zapłacimy trochę więcej za narożnik do salonu, możemy być pewni, że posłuży nam on przez bardzo długi czas. Nie będziemy zmuszeni do jego wymiany już po roku. Nie będziemy też musieli go naprawiać czy poddawać jakiejkolwiek renowacji. Koniec końców jedynie na nim zaoszczędzimy. Warto więc inwestować w jakość.

Idealne narożniki do spania

Urządzenie salonu sprawia często problemy. Szczególne, jeśli salon pełni jednocześnie funkcję sypialni lub chcielibyśmy, aby był miejscem do spania dla gości. Wstawienie łóżka nie wchodzi w grę, ponieważ jest ono zbyt mało funkcjonalne i zaburza cały układ pokoju dziennego. Doskonałym pomysłem wydają się narożniki.

Wielofunkcyjny mebel do salonu

Narożniki są bardzo popularnym meblem szczególnie dlatego, że oferują dużo miejsca do siedzenia. Przydają się najbardziej, wtedy kiedy odwiedzaj nas znajomi lub rodzina. Mebel ten zapewnia również odpowiedni komfort do codziennego wypoczynku. Narożnik rozkładany może jednocześnie zaoferować dodatkową powierzchnię sypialną. Kanapa narożna, która jest przeznaczona do nocowania, powinna jednak zapewnić odpowiedni komfort w czasie snu. Na rynku istnieje wiele modeli, które są stworzone właśnie z myślą o takim przeznaczeniu. Są wykonane z dbałością o to, aby pomiędzy poszczególnymi segmentami nie było różnicy poziomu i wszystkie były tak samo miękkie. Dzięki temu różnica pomiędzy spaniem na łóżku a narożnikiem bywa nieznaczna.

Meble systemowe

Wstawienie kanapy narożnej niekoniecznie musi być proste, jeśli weźmiemy pod uwagę dopasowanie stylistyczne do mebli, które już w salonie są. Doskonałe wyjście to zakupienie zestawów mebli systemowych. Kolorystycznie i stylowo współgrają one ze sobą. Jest to jednak wyjście, z którego skorzystamy, jeśli planujemy całościowe przemeblowanie. W przeciwnym wypadku najlepiej jest wybrać system, który najbardziej pasuje do obecnego układu i dobranie z niego dwóch lub trzech elementów.