Modny salon w 2021 roku – jak go urządzić? Poznaj 6 trendów

Na horyzoncie wyraźnie w tym roku będzie wyróżniać się naturalność. Od odcieni, po materiały. Rok 2020 i pandemia zatrzymała nas w domu. Najwięcej czasu przebywaliśmy w salonie. Stał się on nie tylko azylem, ale i miejscem pracy.

W tym roku również będziemy pracować i uczyć się w pokoju dziennym. Będzie to jednak też miejsce rozrywki i tego, na co najbardziej czekamy – podejmowania gości. To, czego będzie potrzebował nasz salon, to uporządkowania i przystosowania do sytuacji nadzwyczajnych.

Rok 2021 to nie tylko wyciszające i nawiązujące do przyrody naturalne barwy. To przede wszystkim nowe i służące nam wyposażenie. Wygodne miejsca do siedzenia oraz solidny stół. Wszystko po to, by w razie potrzeby móc w tej przestrzeni pracować i spędzać w niej długie godziny.

Kolory Ziemi

Kolory mają koić nasze zmysły. W tym roku nasze salony będą kolorystycznie nawiązywać do planety. Do Ziemi. Mamy więc przewodnie barwy: ciepły brąz i piaskowy beż. Trochę szmaragdowej zieleni, która ma wprowadzić więcej Natury do wnętrza i odrobina intensywnego błękitu, która poszerza perspektywę i tworzy przestrzeń wypełnioną spokojem.

Salon 2021 to miejsce łagodne, sprzyjające wyciszeniu. Będziemy wracać do lnu, juty, wikliny, sznurka, ceramiki, a także miękkich w dotyku tekstyliów: weluru, aksamitu, bawełny. To rok drewna. Drewnianych podłóg, ozdób, a nawet ścian.

Sofa to must have 2021roku

Wygodna kanapa (w intensywnym kolorze) jest obowiązkowym wyposażeniem modnego salonu. Ma poprawiać wyglądem nam humor, dodawać energię, a gdy przyjdą goście – pięknie się prezentować.

Szmaragdowa zieleń, musztardowy odcień żółci, błękit, to dominujące kolory dla sofy w roku 2021. Na niej będziemy czytać, odpoczywać, ucinać sobie drzemki w przerwie od pracy oraz gromadzić się całą rodziną przy oglądaniu kolejnego filmu.

Zaokrąglone kształty

W tym roku rezygnujemy z ostrości kształtów. Ma być miękko, wygodnie i opływowo. Wszystkie małe stoliki do kawy z blatem w kształcie koła będą mile widziane w naszych salonach.

Fotele na drewnianych, wysokich nóżkach, w kształcie nerek lub muszki to elementy pożądane w tym roku. Stylem, salony wyraźnie będą nawiązywały do lat 80-siątych. Wszelkie okrągłe dodatki jak lustra, kolaże, makiety w kształcie koła będą idealnie wpasowywać się w treny 2021 roku. Podobnie zresztą jak opływowe wazony, okrągłe poduszki i dywany.

Modułowe meble

Bambus, rattan i trawa morska będą w tym roku królować. Wszelkie ażurowe meblościanki i regały inspirowane latami 60-siątymi to hit tego roku.

Meble już nie ciężkie, a lekkie, funkcjonale i modułowe, wypełnią nasze dzienne pokoje. Będziemy eko, wyraźnie zwróceni ku naturze. Rattan i bambus, doskonale wpisują się w takie wnętrze. Przywodzą na myśl wakacje, pogodę i słońce.

Roślinne wzory i dużo zieleni

Tapety na jednej ścianie ukazujące drzewa, krzewy, liście będą dominować i pożegnają modne to tej pory orientalne kwiaty. Jeśli twój salon jest wysoki i słoneczny, to warto wykreować w nim małą dżunglę. Rośliny żywe i naturalne będą cieszyć się dużą popularnością w tym roku. Chcemy się nimi otaczać, by mieć kontakt z przyrodą. Zwłaszcza wtedy, gdy nie możemy wyjść na zewnątrz.

Trochę sztuki

Dodatki nawiązujące do antycznej Grecji wyraźnie podkreślą nasz styl i powrót do tradycji. Wysokie szklane i metalowe świeczniki, popiersia, rzeźby, a nawet doniczki w kształcie głowy olimpijskich bogów, to już nie kwestia złego smaku, a świadomego wyboru. Oczywiście w tym przypadku sprawdzi się zasada im mniej, tym lepiej. Włączenie takiego elementu dekoratorskiego do naszego salonu podkreślić elegancję przestrzeni i nada mu charakteru.

Różnorodność to podstawa. Najważniejsza jest umiejętność łączenia trendów odmiennych stylistycznie. Trzy są główne: vintage, eko i boho. W roku 2021 mają one wspólny mianownik: eklektyzm. Warto zachować siebie i w dodatkach podkreślić to, kim jesteśmy.

Salon w roku 2021 ma być funkcjonalny, więc nie zapominajmy o ty, by zorganizować też w nim ciche i mało rzucające się w oczy miejsce do pracy. Pokój dzienny ma służyć przede wszystkim nam i o tym nie zapominajmy.

Zostaw komentarz