Jak urozmaicić swój dom za pomocą starych drewnianych mebli? 8 cennych rad

Tworzenie nowego wyglądu domu nie powinno być drogie. Tak długo, jak masz odpowiednie meble i wystrój, powinieneś być w stanie przebudować swoje miejsce bez obciążania budżetu.

Jednym ze sposobów jest użycie starych drewnianych mebli. To zrównoważony materiał, który jest przyjazny dla środowiska.

Aby pomóc Ci w projektowaniu domu za pomocą starych drewnianych mebli zapoznaj się z kilkoma cennymi radami poniżej.

 

Upewnij się, że twoje drewniane meble są warte odnowienia

To pierwsza rzecz, którą musisz zrobić.

Podczas gdy stare drewniane meble świetne wyglądają w domu, to i tak powinieneś je najpierw sprawdzić, czy warto je wyremontować i wykorzystać do odnowienia swojego miejsca. Mimo że drewno może przetrwać przez długi czas, to istnieją czynniki, które mogą pogorszyć jego jakość.

W tym celu sprawdź, czy meble są pomalowane. Farba zazwyczaj ukrywa wiele uszkodzeń, takich jak plamy z wody i poparzenia. Najlepiej kupić mebel, który ma stary brudny lakier, ponieważ będziesz mógł zobaczyć wszystko pod spodem.

Następna jest struktura. Sprawdź, czy drewniane meble nadal działają prawidłowo. Możesz także sprawdzić każdą z jego części, aby upewnić się, że nie ma termitów.

Jeśli znajdziesz termity, najpierw pozbądź się ich, zanim przyniesiesz je do domu. Kolonia termitów może rosnąć szybko i może oznaczać problemy dla innych drewnianych elementów, które masz w domu.

 

Znajdź dominujący odcień drewna

Wiedząc, że twoje stare drewniane meble są w dobrym stanie, nadszedł czas, aby określić, które elementy będą z tym związane.

Podczas gdy gra w różne odcienie drewna jest całkowicie w porządku, nadal najlepiej jest wybrać dominujący ton, który pomoże ci połączyć pozostałe kawałki. Na przykład, możesz wybrać największe stare drewniane meble w pokoju i użyć go jako dominującego tonu drewna.
Po podjęciu decyzji, jakie jest Twoje dominujące drewno, sprawdź, czy jest ono po cieplejszej lub chłodniejszej stronie. Pomoże to w wyborze i wymieszaniu półtonów między utworami.

Jeśli wybierzesz kawałek, który ma ciepły odcień środkowy, podnieś kawałki z tej samej rodziny. W ten sposób będziesz mógł stworzyć ciągłość w swojej przestrzeni.

 

Stwórz ciągłość z wykończeniem

Jeśli masz trudności ze złożeniem swoich elementów, dobrym rozwiązaniem jest użycie podobnych wykończeń drewna. Na przykład w jednym pokoju można użyć elementów matowych lub z subtelnym wykończeniem. Ta wskazówka jest naprawdę pomocna, jeśli istnieje wysoki kontrast między wybranymi odcieniami drewna.

 

Nie przesadzaj z ilością starych mebli

Podczas gdy stare drewniane meble są świetne, musisz być bardzo ostrożny co do liczby sztuk, które pakujesz w pokoju. Nie przesadzaj z tym, ponieważ spowoduje to błąd w aranżacji wnętrz, którego najprawdopodobniej pożałujesz.

 

Użyj koloru akcentującego

Teraz, jeśli nie jesteś pewien, jak dopasowałeś słoje drewna w swoim domu, spróbuj połączyć różne wykończenia z akcentem.

Możesz stworzyć bardziej harmonijny przepływ przy użyciu jednego koloru lub cienia dla twoich  poduszek i klosza lampy. Możesz dodać dywanik w wybranym kolorze akcentu.

 

Spróbuj łączyć nowoczesne meble z tradycyjnymi

Nie zawsze będziemy dobrze się czuli w przestrzeni, która jest wypełniona odnowionymi starymi meblami. Dlatego możesz spróbować połączyć tradycyjne meble z nowoczesnymi.

Na przykład dodawanie starych mebli drewnianych do salonu może nadać Twojej pluszowej kanapie lub telewizorowi bardziej domową atmosferę. To samo dotyczy sytuacji, gdy w domu jest dużo nowoczesnych urządzeń.

Teraz oczywiście ostateczna decyzja o wyborze odpowiedniej kombinacji mebli i urządzeń będzie zależała od preferencji i projektu, do którego dążysz. Zanim kupisz rzeczy, które chcesz dodać do swojego domu, dobrze jest najpierw usiąść i wszystko zaplanować.

 

Rozważ przestrzeń

Jeśli masz mniejsze pokoje w domu, które chcesz zmaksymalizować, wybierz drewniane meble w jaśniejszym odcieniu. Może sprawić, że pokój będzie bardziej przewiewny, większy.

W przypadku większych pomieszczeń warto wybrać drewniane meble o bogatych barwach, ponieważ pomagają stworzyć luksusowy efekt.

Możesz podkreślić rogi przy użyciu roślin doniczkowych. Ich zielone odcienie tworzą przyjemny kolor w Twoim domu.

 

Utrzymuj drewniane meble

Aby utrzymać drewniane meble, musisz zwracać na nie większą uwagę. To sprawi, że Twoje meble będą Ci służyć na  długo.

Używaj miękkiej i suchej bawełnianej ściereczki, aby usunąć brud. Poza tym musisz również trzymać meble z dala od miejsc, w których będą narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez dłuższy czas. Spowoduje to plamienie w miejscach, gdzie na całym przekroju pojawią się ciemne i jasne plamy.

Regularnie nakładaj wosk i olej. Produkty te dodają warstwę ochronną do mebli i sprawiają, że wyglądają bardziej żywe.

 

Wniosek

Jeśli chodzi o modernizację domów, nie można przesadzić z drewnem. Ten materiał ma ponadczasowy efekt i jest uważany za trwały i solidny materiał. Poza tym drewno jest również dobre dla dobrego samopoczucia psychicznego.

Projektując swój dom za pomocą starych drewnianych mebli, nie tylko poprawiasz wygląd swojego miejsca, ale także pomagasz środowisku, a także zdrowiu.

Jednakże, podobnie jak wszystko, co umieszczasz w swoim domu, musisz być bardzo ostrożny w zbieraniu właściwych kawałków. Staranne planowanie pomoże Ci uzyskać dokładny projekt lub motyw, który chcesz dla swojego domu. To także sposób na upewnienie się, że wszystko, co masz w domu, nie będzie kolidować ze sobą ani wyglądać niezgrabnie.

Zostaw komentarz