Jak wygenerowaliśmy sprzedaż o wartości 100 tyś zł w sklepie z meblami? [Case Study]

Będąc właścicielem sklepu internetowego bezprzerwy otrzymujesz oferty dotyczące zwiększenia sprzedaży online.  Przeważnie są to agencje marketingowe, które oferują swoje usługi — nierzadko w dosyć atrakcyjnych cenach. W innym przypadku otrzymujesz propozycje reklamy na witrynie internetowej lub w czasopiśmie branżowym. 

W takich chwilach pojawia się kluczowe pytanie. Czy będzie mi się to opłacało? Czy faktycznie zwiększe w ten sposób sprzedaż na swoim sklepie online? 

Nikt z nas nie chce przecież bezsensu wydawać pieniądze. Dlatego warto zawsze przed rozpoczęciem współpracy zapoznać się z bazą dotychczasowych klientów, opiniami oraz case study z takich współprac. 

Dlatego my również postanowiliśmy się pochwalić świetnymi rezultatami naszego partnera, z którym mamy przyjemność współpracować i pomagać mu zwiększać sprzedaż na swoim sklepie internetowym. 

Kim jest nasz partner i jak wyglądała współpraca?

Naszym partnerem jest sklep z meblami Lectus24.pl oferujący szeroki wachlarz mebli, dekoracji i innych artykułów związanych z wyposażeniem wnętrz. Firma istnieje na rynku wiele lat i jest jednym z największych e-sklepów w swojej kategorii w Polsce. 

Współprace rozpoczęliśmy w styczniu 2021 roku, która obejmuje promocje produktów na naszej platformie Meblebook.pl oraz w mediach społecznościowych typu Facebook, Instagram i Pinterest.

Roczna współpraca ze sklepem Lectus24 rozpoczeliśmy od zaimportowania produktów do naszej bazy na platformie Meblebook.pl. Dzięki temu użytkownicy odwiedzający naszą platformę mogę zapoznać się z ofertą sklepu partnera i porównać go z innymi. W przypadku, gdy użytkownik jest zainteresowany zakupem produktu zostaje przekierowany na sklep partnera, aby sfinalizować transakcje.

Kolejnym krokiem było udostępnienie oferty naszego partnera w naszych mediach społecznościowych. W tym celu baza produktów zostałą również zaczytana do katalogu znajdującego się na Facebooku i Instagramie, dzięki czemu użytkownicy portali społecznościowych mogą w łatwy i szybki sposób odnaleźć interesujące produkty bez konieczności opuszczania Facebooka lub Instagramu.

Oprócz prezentowania oferty Lectus24 na naszej platformie Meblebook.pl oraz w naszych kanałach społecznościowych wspieraliśmy również partnera poprzez cykliczne informowanie naszych użytkowników i osoby obserwujące nas w social mediach o ciekawych okazjach i promocjach. 

Dodatkowo również prezentowaliśmy na Facebooku i Instagramie wybrane produkty, które mogę zainteresować naszych odbiorców.

Współpraca wygenerowała sprzedaż o wartości 100 000 zł w 12 miesięcy

W ciągu niespełna 12-miesięcznej współpracy z Lectus24.pl ich sklep internetowy odwiedziło prawie 6 tyś osób zainteresowanych zakupem mebli lub innych artykułów związanych z wystrojem wnętrz. 

Wartość wygenerowanej sprzedaży przez użytkowników odwiedzających sklep internetowy partnera za pośrednictwem naszej platformy Meblebook.pl oraz promocji w mediach społecznościowych wyniosła prawie 100 000 zł brutto. 

Trzeba też zaznaczyć, że wartość sprzedaży uwzględniona w naszych statystykach jest liczona od zamówień dokonanych w ciągu 30 dni od wizyty użytkownika za pomocą naszej reklamy na sklepie partnera. Taka osoba trafia na listy remarketingowe partnera, może również zapisać się do newslettera i dokonać ponownych zakupów w przyszłości – jeżeli miała dobre doświadczenia zakupowe. 

Ile trzeba zainwestować, aby uzyskać podobny efekty?

Decydując się na współpracę z agencją marketingową w zakresie obsługi reklamy Twojego sklepu internetowego koszt może wynosić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. 

Natomiast w przypadku zdecydowania się na współpracę z naszą platformą będziesz mógł wybrać jeden z trzech dostępnych pakietów cenowych różniących się czasem trwania współpracy. 

Współpraca przez 12 miesięcy to koszt 3600 zł netto. Można rownież zdecydować się na współprace półroczną oraz kwartalną. Szczegóły dotyczące tańszych pakietów znajdziesz tuta.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are makes.