Jak wygenerowaliśmy sprzedaż o wartości 100 tyś zł w sklepie z meblami? [Case Study]

Będąc właścicielem sklepu internetowego bezprzerwy otrzymujesz oferty dotyczące zwiększenia sprzedaży online.  Przeważnie są to agencje marketingowe, które oferują swoje usługi — nierzadko w dosyć atrakcyjnych cenach. W innym przypadku otrzymujesz propozycje reklamy na witrynie internetowej lub w czasopiśmie branżowym. 

W takich chwilach pojawia się kluczowe pytanie. Czy będzie mi się to opłacało? Czy faktycznie zwiększe w ten sposób sprzedaż na swoim sklepie online? 

Nikt z nas nie chce przecież bezsensu wydawać pieniądze. Dlatego warto zawsze przed rozpoczęciem współpracy zapoznać się z bazą dotychczasowych klientów, opiniami oraz case study z takich współprac. 

Dlatego my również postanowiliśmy się pochwalić świetnymi rezultatami naszego partnera, z którym mamy przyjemność współpracować i pomagać mu zwiększać sprzedaż na swoim sklepie internetowym. 

Kim jest nasz partner i jak wyglądała współpraca?

Naszym partnerem jest sklep z meblami Lectus24.pl oferujący szeroki wachlarz mebli, dekoracji i innych artykułów związanych z wyposażeniem wnętrz. Firma istnieje na rynku wiele lat i jest jednym z największych e-sklepów w swojej kategorii w Polsce. 

Współprace rozpoczęliśmy w styczniu 2021 roku, która obejmuje promocje produktów na naszej platformie Meblebook.pl oraz w mediach społecznościowych typu Facebook, Instagram i Pinterest.

Roczna współpraca ze sklepem Lectus24 rozpoczeliśmy od zaimportowania produktów do naszej bazy na platformie Meblebook.pl. Dzięki temu użytkownicy odwiedzający naszą platformę mogę zapoznać się z ofertą sklepu partnera i porównać go z innymi. W przypadku, gdy użytkownik jest zainteresowany zakupem produktu zostaje przekierowany na sklep partnera, aby sfinalizować transakcje.

Kolejnym krokiem było udostępnienie oferty naszego partnera w naszych mediach społecznościowych. W tym celu baza produktów zostałą również zaczytana do katalogu znajdującego się na Facebooku i Instagramie, dzięki czemu użytkownicy portali społecznościowych mogą w łatwy i szybki sposób odnaleźć interesujące produkty bez konieczności opuszczania Facebooka lub Instagramu.

Oprócz prezentowania oferty Lectus24 na naszej platformie Meblebook.pl oraz w naszych kanałach społecznościowych wspieraliśmy również partnera poprzez cykliczne informowanie naszych użytkowników i osoby obserwujące nas w social mediach o ciekawych okazjach i promocjach. 

Dodatkowo również prezentowaliśmy na Facebooku i Instagramie wybrane produkty, które mogę zainteresować naszych odbiorców.

Współpraca wygenerowała sprzedaż o wartości 100 000 zł w 12 miesięcy

W ciągu niespełna 12-miesięcznej współpracy z Lectus24.pl ich sklep internetowy odwiedziło prawie 6 tyś osób zainteresowanych zakupem mebli lub innych artykułów związanych z wystrojem wnętrz. 

Wartość wygenerowanej sprzedaży przez użytkowników odwiedzających sklep internetowy partnera za pośrednictwem naszej platformy Meblebook.pl oraz promocji w mediach społecznościowych wyniosła prawie 100 000 zł brutto. 

Trzeba też zaznaczyć, że wartość sprzedaży uwzględniona w naszych statystykach jest liczona od zamówień dokonanych w ciągu 30 dni od wizyty użytkownika za pomocą naszej reklamy na sklepie partnera. Taka osoba trafia na listy remarketingowe partnera, może również zapisać się do newslettera i dokonać ponownych zakupów w przyszłości – jeżeli miała dobre doświadczenia zakupowe. 

Chcesz uzyskać podobne efekty?

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci propozycje współpracy mogącej dać podobne wyniki sprzedażowe w Twoim biznesie. 

Napisz do nas na adres info@meblebook.pl

Zostaw komentarz