Podsumowanie naszego 2021 roku na Facebooku i Instagramie

Koniec roku to zawsze czas podsumowań wszelkich przeprowadzonych działań i wyciągnięcie wniosków na kolejny. Poniżej przedstawiamy to co udało nam się osiągnąć na Facebooku i Instagramie w tym roku.

Rok 2021 to pierwszy rok działania naszej platformy Meblebook, a więc to dobry czas sprawdź jak sobie radził w social mediach nasz jednolatek. Mimo, że platforma Meblebook jest obecna na różnych portalach społecznościowych, to postanowiliśmy bliżej zapoznać się z tym jakie wyniki osiągała w najbardziej popularnych mediach jak Facebook i Instagram.

Jakie zasięgi generowało Meblebook na Facebooku i Instagramie?

Facebook i Instagram to najbardziej popularne portale społecznościowe w Polsce. Z Facebooka w Polsce korzysta 18 mln użytkowników, natomiast z Instagrama blisko 9,2 mln. Dlatego nic dziwnego, że Meblebook od pierwszej chwili mocno zaangażowało się w działania reklamowe dla naszych partnerów w tych platformach.

Publikowane przez Meblebook posty dotarły do 1,2 mln polskich użytkowników Facebooka. 

Posty publikowane na Instagramie osiągnęły łączny zasięg 202 tyś polskich użytkowników korzystających z tego portalu społecznościowego.

Płeć i wiek - czyli jak wyglądała nasza grupa odbiorców

Duże zasięgi to nie wszystko, ważne żeby trafiać do odpowiedniej grupy odbiorców na Facebooku i Instagramie. A więc do kogo trafiały nasze posty? Poniżej kilka informacji na temat naszej grupy odbiorców w każdym z analizowanych portali społecznościowych.

Na Facebooku większość postów docierała do kobiet (96%), mężczyźni stanowili tylko kilka procent odbiorców (4%). Największą grupą wiekową były osoby w przedziale 35-44 lat – czyli osoby, które z większym prawdopodobieństwem posiadają mieszkanie lub dom i mogą sobie pozwolić na kupno mebli oraz innych artykułów związanych z wystrojem wnętrz.

Instagram to również przewaga kobiet (82%) nad mężczyznami (18%) w kwestii odbiorców publikowanych postów na naszym profilu. Wiek największej grupy użytkowników klasyfikował się w zakresie 25-34 lat – a więc również osób, które mogą być z większym prawdopodobieństwem zainteresowani asortymentem dla domu i ogrodu.

Podsumowując rok 2021

Pierwszy rok działania Meblebook można uznać, za dobrze rokujący na kolejne lata. Udało się nam osiągnąć dosyć ciekawe zasięgi na dwóch największych portalach społecznościowych w Polsce i dodatkowo nawiązać współpracę z różnymi influencerami, którzy pomagają nam wspierać marketingowo naszych partnerów. 

Mamy też przyjemność współpracować z kilkoma największymi sklepami internetowymi z branży meblarskiej jak np. Lectus24, Costway lub Visby. O efektach takiej współpracy, która pomogła jednem z naszych partnerów wygenerować sprzedaż o wartości 100 000 zł przeczytasz tutaj.

Zostaw komentarz